Chov ryb

 

Rybářství Martínkův mlýn

 

 

Naše rybářství je malý rodinný podnik se sídlem ve mlýně v Hříběcí u Horní Cerekeve, který se zabývá chovem ryb, sportovním rybařením a pořádáním Tradičního výlovu na Horním Martínkově rybníce.

 

 

Celkem hospodaříme na 20 ha rybníků (Horní a Dolní Martínkův rybník v Hříběcí, Krčil a Poddubí v Polesí), kde chováme následující ryby: kapr obecný, candát obecný, síh peleď, mník jednovousý a lín obecný.

 

Od roku 2017 se zabýváme sportovním rybařením na 2ha rybníce Podliščí v Polesí u Počátek, kde si mohou návštěvníci užít rybaření v absolutním soukromí s využitím stylově vybavené rybářské budovy. Více o této aktivitě v sekci "Rybaření na Podliščí" na těchto stránkách.

 

 

Každou třetí sobotu v říjnu pořádáme Tradiční výlov na Horním Martínkově rybníce. Tato akce se pořádá od roku 1998 a postupem času se z ní vytvořila tradice, na kterou se každý podzim těší více a více návštěvníků. Na hrázi rybníka je možné zakoupit čerstvé ryby a pochutnat si na rybích speialitách (uzené a smažené ryby, sumčí guláš, rybí polévka aj.).

 

 


 

 

Produkty a ceny

Kapr obecný - 74 Kč/kg

Amur bílý - 77 Kč/kg

Candát obecný - 290 Kč/kg

Síh peleď - 84 Kč/kg

Mník jednovousý - 1 Kč/cm

Lín obecný - 84 Kč/kg

 

Ryby je možné zakoupit pouze po telefonické dohodě na čísle: + 420 608 654 515 (Jan Volc)